Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

Rebus fracții

            Am pregătit un rebus pentru lecția de recapitulare a fracțiilor. Pe site-ul didactic.ro se pot face foarte ușor orice fel de rebusuri. Acestea pot fi imprimate sau se pot rezolva online.
     Il voi folosi în captarea atenției, pe verticală va ieși titlul lecției-RECAPITULARE.
Cuprinde noțiuni și definiții din capitolul despre fracții, clasa a IV-a.

   Găsești rebusul aici.  rebus 

   Il poți printa de pe didactic sau de aici.  descarcă
 

Comentarii