SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

Rebus fracții

            Am pregătit un rebus pentru lecția de recapitulare a fracțiilor. Pe site-ul didactic.ro se pot face foarte ușor orice fel de rebusuri. Acestea pot fi imprimate sau se pot rezolva online.
     Il voi folosi în captarea atenției, pe verticală va ieși titlul lecției-RECAPITULARE.
Cuprinde noțiuni și definiții din capitolul despre fracții, clasa a IV-a.

   Găsești rebusul aici.  rebus 

   Il poți printa de pe didactic sau de aici.  descarcă
 

Comentarii