Inmultire-tabla inmultirii-fise-jocuri-înmulțire clasa a II-a

 TABLA ÎNMULȚIRII Inmultirea numerelor naturale 0-100 Exerciții înmultire. Jocuri inmultire. Fișe de lucru inmultire Pentru consolidarea înmulțirii am realiat câteva materiale. Acestea pot fi descărcate accesând link-ul de la sfârșitul postării. 😊fișe de lucru pentru înțelegerea înmultirii   😊Exersarea înmulțirii - după codul culorilor 😊Exersarea înmultirii și a limbajului matematic- pliante cu inmultirea 😊motivarea elevilor pentru învățare - pașaportul înmulțirii  Mai multe despre pasaport aici: https://www.aventurilascoala.ro/2019/08/tinutul-vrajit-al-inmultirii-si.html 😊jocuri cu tabla inmultirii       Găsești fișele, jocurile, pasaportul, etc aici:  inmultire-fise-jocuri  -descarca 😊Alte idei despre înmultire:  joc-eu am-cine are bradul impodobit-clasa a III-a joc-ghiceste cine sunt decor-inmultiri de toamna joc-trenuletul matematic      Noi jucăm și ”Autobuzul”, ”Lovește musca”, ”Scărița”, ”Spune primul!-cu zaruri sau carti de joc”. Cand o să am timp, voi explica despre fiec

FRACȚII-fișe

 Exerciții vesele 

                                


Matematica poate fi distractivă!
Iată câteva exerciții simpatice pe care le puteți face la fracții. Fișele pot fi puse în lapbook-ul despre fracții sau pot fi lipite în caiete. Poți vedea lapbook-ul aici.

 Înghețata

 Grădina bunicii

 Pomi înfloriți Flori și inimioare

 Fețe vesele sau triste


Dacă îți plac fișele, le poți descărca de aici. descarcă 
Comentarii

 1. Îți mulțumesc pentru apreciere! Te mai aștept pe la noi.

  RăspundețiȘtergere
 2. Jocuri și activități extraordinar de interesante ! Vă felicit pentru profesionalism și creativitate !!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Vă mulțumesc pentru aprecieri! Mă bucur că vă plac! Mult succes!

   Ștergere
 3. Buna ziua, Puteti face sa fie disponibile fisele pentru fractii? Cand apas butonul pentru descarcare primesc mesajul ca le-ati aruncat in cosul de gunoi. :(

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Gata. Am restabilit. Multumesc pentru atentionare, am făcut curățenie prin materiale și l-am mutat din greșeală!

   Ștergere

Trimiteți un comentariu