Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

Cărticica de Paște


Copiii mei iubesc cărticelele! Am realizat multe - despre litere, anotimpuri, fapte bune. A sosit timpul pentru o cărticică despre marea sărbătoare care se apropie.

Vă propun un proiect potrivit pentru perioada aceasta - ”Cărticica de Paște ”, un material care vizează toate disciplinele. Este conceput  pentru clasa a IV-a, dar se poate folosi și la clasele a II-a și a III-a, dacă se adaptează problemele. 

Fiecare pagină poate fi decorată cu simboluri pascale, cotorul cărții se realizează prin lipirea filelor-ou în partea stângă sau sus.

Puteți descărca cărticica de aici.    descarcăSpor și Sărbători cu bine!Comentarii