Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

La mulţi ani, România!

HARTĂ URIAŞĂ A ROMÂNIEI     De Ziua României am realizat o hartă uriaşă. Am lipit în ea inimioare tricolore. În ele copiii au scris ce înseamnă pentru ei România, de ce o iubesc sau la ce se gândesc când aud numele ţării noastre.
      A fost o activitate în colaborare cu celelalte clase din ciclul primar. NE-AM UNIT şi am realizat o lucrare colectivă minunată.

       LA MULŢI ANI, SCUMPĂ ROMÂNIE!


      Block posterul cu harta României poate fi descărcat de AICI.

      Fişa cu inimioare de aici.

      Noi am printat inimioarele pe coli colorate.

Comentarii

Trimiteți un comentariu