SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

Înmulţirea- BRADUL ÎMPODOBIT

  BRADUL ÎNMULŢIRIIExerciţii şi probleme scrise pe globuleţe. 
Copiii vor lucra în echipă. Fiecare echipă va primi un brad şi mai multe globuleţe cu exerciţii. După ce este rezolvată cerinţa scrisă pe glob, acesta va fi lipit pe brad. La sfârşit vom obţine un brad împodobit.
Exerciţiile vizează deprinderile de calcul, terminologia specifică înmulţirii, dar şi a celorlalte operaţii, înmulţirea unui număr cu o sumă, rezolvare de probleme. Eu le voi cere să rezolve problemele într-un exerciţiu.

Bradul este făcut din 9 pagini. Imagine luată de aici ChristmasTree|FreeStockPhoto|Illustrationofa.

Dacă vrei, poţi colora cu alb dungile negre, ca aici.Descarcă bradul de aici.   brad

Descarcă globuleţele .  globuri

Dacă vrei să editezi ai aici materialul word.

Spor și mult succes!

Comentarii

Trimiteți un comentariu