Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Înmulţirea- BRADUL ÎMPODOBIT

  BRADUL ÎNMULŢIRIIExerciţii şi probleme scrise pe globuleţe. 
Copiii vor lucra în echipă. Fiecare echipă va primi un brad şi mai multe globuleţe cu exerciţii. După ce este rezolvată cerinţa scrisă pe glob, acesta va fi lipit pe brad. La sfârşit vom obţine un brad împodobit.
Exerciţiile vizează deprinderile de calcul, terminologia specifică înmulţirii, dar şi a celorlalte operaţii, înmulţirea unui număr cu o sumă, rezolvare de probleme. Eu le voi cere să rezolve problemele într-un exerciţiu.

Bradul este făcut din 9 pagini. Imagine luată de aici ChristmasTree|FreeStockPhoto|Illustrationofa.

Dacă vrei, poţi colora cu alb dungile negre, ca aici.Descarcă bradul de aici.   brad

Descarcă globuleţele .  globuri

Dacă vrei să editezi ai aici materialul word.

Spor și mult succes!

Comentarii

Trimiteți un comentariu