Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

Înmulţirea- BRADUL ÎMPODOBIT

  BRADUL ÎNMULŢIRIIExerciţii şi probleme scrise pe globuleţe. 
Copiii vor lucra în echipă. Fiecare echipă va primi un brad şi mai multe globuleţe cu exerciţii. După ce este rezolvată cerinţa scrisă pe glob, acesta va fi lipit pe brad. La sfârşit vom obţine un brad împodobit.
Exerciţiile vizează deprinderile de calcul, terminologia specifică înmulţirii, dar şi a celorlalte operaţii, înmulţirea unui număr cu o sumă, rezolvare de probleme. Eu le voi cere să rezolve problemele într-un exerciţiu.

Bradul este făcut din 9 pagini. Imagine luată de aici ChristmasTree|FreeStockPhoto|Illustrationofa.

Dacă vrei, poţi colora cu alb dungile negre, ca aici.Descarcă bradul de aici.   brad

Descarcă globuleţele .  globuri

Dacă vrei să editezi ai aici materialul word.

Spor și mult succes!

Comentarii

Trimiteți un comentariu