- Solicitați un link
- Alte aplicații
EXERCIŢII PENTRU CONSOLIDAREA NOTIUNILOR PRIVIND NUMERELE MAI MICI DECÂT 10 000 ŞI CIFRELE ROMANE
Pentru că avem o toamnă aşa de frumoasă, m-am gândit să aducem parfumul ei şi în clasă. Cum să facem asta? Cu aroma strugurilor copţi. Vom savura mai întâi strugurii adevăraţi, apoi.......
vom face un ciorchine matematic.
Vreau să recapitulăm ceea ce am învăţat despre numerele mai mici decât 10 000 şi cifrele romane. Am compus exerciţii diverse şi le-am scris în cercuri, acestea reprezintă boabele şi le voi printa pe foi colorate. Vom lucra în echipă, fiecare echipă îşi va face propriul ciorchine. Vom afişa ciorchinii şi vom verifica rezolvările.
Se poate lucra şi la tablă, am făcut şi un document cu cercuri mai mari.
Varianta word- cu boabe mici .
Varianta pdf cu boabe mari pentru tablă.
vom face un ciorchine matematic.
Vreau să recapitulăm ceea ce am învăţat despre numerele mai mici decât 10 000 şi cifrele romane. Am compus exerciţii diverse şi le-am scris în cercuri, acestea reprezintă boabele şi le voi printa pe foi colorate. Vom lucra în echipă, fiecare echipă îşi va face propriul ciorchine. Vom afişa ciorchinii şi vom verifica rezolvările.
Se poate lucra şi la tablă, am făcut şi un document cu cercuri mai mari.
Varianta word- cu boabe mici .
Varianta pdf cu boabe mari pentru tablă.
- Solicitați un link
- Alte aplicații
Comentarii
Trimiteți un comentariu