VACANŢA MEA- prima zi de școală

FIŞA DESPRE VACANŢĂ

În primele zile de şcoală, mi-am propus să vorbim despre cât de minunată a fost vacanţa. Pentru ca activitatea să fie plăcută, am făcut o fişă drăguţă. Elevii pot desena momente din vacanţă sau pot scrie despre vacanţa lor.

Fisa -Scrie despre vacanţa ta- are cadru de scris astfel:

• pe soare- Vacanţa la mare în 5 cuvinte
  • pe vele- Vacanţa la munte şi bunici în 5 cuvinte
  •  pe barcă -Cea mai frumoasă zi, în câteva propoziţii.

(Nu sunt un fotograf grozav.👩)

Această fişă se încadrează în tema acestui an şcolar

CĂLĂTORIM şi CĂUTĂM COMORI în clasa a III-a.

Puteţi descărca fişele de AICI.