Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

VACANŢA MEA- prima zi de școală


            FIŞA DESPRE VACANŢĂ

     În primele zile de şcoală, mi-am propus să vorbim despre cât de minunată a fost vacanţa. Pentru ca activitatea să fie plăcută, am făcut o fişă drăguţă. Elevii pot desena momente din vacanţă sau pot scrie despre vacanţa lor.

Fisa -Scrie despre vacanţa ta- are cadru de scris astfel:

  • pe soare- Vacanţa la mare în 5 cuvinte
  • pe vele- Vacanţa la munte şi bunici în 5 cuvinte
  •  pe barcă -Cea mai frumoasă zi, în câteva propoziţii.


(Nu sunt un fotograf grozav.👩)


Această fişă se încadrează în tema acestui an şcolar

CĂLĂTORIM şi CĂUTĂM COMORI în clasa a III-a.


Puteţi descărca fişele de AICI.
Comentarii