SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

VACANŢA MEA- prima zi de școală


            FIŞA DESPRE VACANŢĂ

     În primele zile de şcoală, mi-am propus să vorbim despre cât de minunată a fost vacanţa. Pentru ca activitatea să fie plăcută, am făcut o fişă drăguţă. Elevii pot desena momente din vacanţă sau pot scrie despre vacanţa lor.

Fisa -Scrie despre vacanţa ta- are cadru de scris astfel:

  • pe soare- Vacanţa la mare în 5 cuvinte
  • pe vele- Vacanţa la munte şi bunici în 5 cuvinte
  •  pe barcă -Cea mai frumoasă zi, în câteva propoziţii.


(Nu sunt un fotograf grozav.👩)


Această fişă se încadrează în tema acestui an şcolar

CĂLĂTORIM şi CĂUTĂM COMORI în clasa a III-a.


Puteţi descărca fişele de AICI.
Comentarii