Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

POVESTEA PĂMÂNTULUI ŞI A MUNCII

REBUS
 Mâine începe o nouă săptămână şi vom studia un text nou, "  Povestea pământului şi a muncii". Am pregătit un rebus. Îl voi proiecta pe tablă. Pentru elevi voi scoate doar spaţiul de completat, îl vor lipi în caiete.

Descarcă rebusul de AICI.

Varianta word de aici.Comentarii