Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

POVESTEA PĂMÂNTULUI ŞI A MUNCII

REBUS
 Mâine începe o nouă săptămână şi vom studia un text nou, "  Povestea pământului şi a muncii". Am pregătit un rebus. Îl voi proiecta pe tablă. Pentru elevi voi scoate doar spaţiul de completat, îl vor lipi în caiete.

Descarcă rebusul de AICI.

Varianta word de aici.Comentarii