Pliante literele Ă, Î , Â - CLASA PREGĂTITOARE

  Pliante litere Ă, Î, Â CLASA PREGĂTITOARE Pliante pentru literele Ă-pălărie                                     Î-înghețată și împărat                                     Â-câine Dacă nu știți cum să îndoiți pentru ca jumătățile să se îmbine perfect, intrați la prima postare despre pliante,  AICI  am explicat pașii îndoirii. Descarcă pliantele cu literele ă, î, â de  AICI. Sper să vă fie de folos! Spor și succes!          Ilona

CĂRTICELELE LITERELOR

Pentru primele litere am realizat câte o cărticică-pliant. 


Elevii trebuie să coloreze litere, să pună în corespondenţă literele mari cu cele mici, să traseze litera după contur, să citească silabe şi cuvinte,, să scrie litera iniţială corespunzătoare denumirilor imaginilor şi un spaţiu pentru desenarea unor litere haioase.


Copiilor mei le-au plăcut foarte mult.
Literele şi imaginile pentru colorat sunt luate de pe diverse site-uri. Mi-ar plăcea acum să le numesc, dar nu mai stiu de unde le-am salvat. Le mulţumesc pentru ajutor autorilor!

Descarcă cărticelele de aici:

Cărticica literei E

Cărticica literei N

Cărticica literei U

Cărticica literei I

Pentru consolidare:

Cărticica literelor A,M,R,E

Cărticica literelor I,N,U


Comentarii