Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

CĂRTICELELE LITERELOR

Pentru primele litere am realizat câte o cărticică-pliant. 


Elevii trebuie să coloreze litere, să pună în corespondenţă literele mari cu cele mici, să traseze litera după contur, să citească silabe şi cuvinte,, să scrie litera iniţială corespunzătoare denumirilor imaginilor şi un spaţiu pentru desenarea unor litere haioase.


Copiilor mei le-au plăcut foarte mult.
Literele şi imaginile pentru colorat sunt luate de pe diverse site-uri. Mi-ar plăcea acum să le numesc, dar nu mai stiu de unde le-am salvat. Le mulţumesc pentru ajutor autorilor!

Descarcă cărticelele de aici:

Cărticica literei E

Cărticica literei N

Cărticica literei U

Cărticica literei I

Pentru consolidare:

Cărticica literelor A,M,R,E

Cărticica literelor I,N,U


Comentarii