FOTBAL MATEMATIC -Numeratie 0-31

MATEMATICA E DISTRACTIVĂ!

M-am gândit la o activitate care îmbină fotbalul, pasiunea multor elevi, cu matematica.
Am lucrat in echipe de 4,5 elevi, dar se poate lucra şi individual.
 Fiecare echipă şi-a decupat şi personalizat tricourile.
     Cel mai greu a fost sa găsim o culoare pentru echipament.  S-au dus lupte grele în echipă, unii stelişti, altii rapidişti, ........greu de tot.

La sfârşit am pus tricourile la uscat. Meciul a scos toată vlaga din noi.
Am făcut punctajul şi am premiat echipele câştigătoare.

Tricourile conţin exerciţii despre numeraţia 0-31.

Fişele se pot descărca de AICI.