Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

FOTBAL MATEMATIC -Numeratie 0-31MATEMATICA E DISTRACTIVĂ!M-am gândit la o activitate care îmbină fotbalul, pasiunea multor elevi, cu matematica.
Am lucrat in echipe de 4,5 elevi, dar se poate lucra şi individual.
 Fiecare echipă şi-a decupat şi personalizat tricourile.
     Cel mai greu a fost sa găsim o culoare pentru echipament.  S-au dus lupte grele în echipă, unii stelişti, altii rapidişti, ........greu de tot.
La sfârşit am pus tricourile la uscat. Meciul a scos toată vlaga din noi.  
Am făcut punctajul şi am premiat echipele câştigătoare.


 Tricourile conţin exerciţii despre numeraţia 0-31.

Fişele se pot descărca de AICI.

Comentarii