SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

Mesaj codificat pentru ultima zi de scoala - Surprize pentru piticiMesaj pentru ultima zi de școală

Mesaj codificat-Surprize pentru pitici

     În prima zi de școală, elevii au primit un mesaj secret care îi invita să descopere magia clasei I. Acum vreau să le ofer acest mesaj prin care să îi felicit pentru strădania lor.
      Se rulează coala și se leagă cu o panglică.

       Descarcă mesaj alb-negru - copiii pot colora imaginile.

       Descarca mesaj color - imaginile sunt albastre.


    Voi ce surprize pregătiți pentru pitici?
    Mult succes și inspirație!
            Ilona


 

Comentarii