Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Mesaj codificat pentru ultima zi de scoala - Surprize pentru piticiMesaj pentru ultima zi de școală

Mesaj codificat-Surprize pentru pitici

     În prima zi de școală, elevii au primit un mesaj secret care îi invita să descopere magia clasei I. Acum vreau să le ofer acest mesaj prin care să îi felicit pentru strădania lor.
      Se rulează coala și se leagă cu o panglică.

       Descarcă mesaj alb-negru - copiii pot colora imaginile.

       Descarca mesaj color - imaginile sunt albastre.


    Voi ce surprize pregătiți pentru pitici?
    Mult succes și inspirație!
            Ilona


 

Comentarii