Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Mesaj codificat pentru ultima zi de scoala - Surprize pentru piticiMesaj pentru ultima zi de școală

Mesaj codificat-Surprize pentru pitici

     În prima zi de școală, elevii au primit un mesaj secret care îi invita să descopere magia clasei I. Acum vreau să le ofer acest mesaj prin care să îi felicit pentru strădania lor.
      Se rulează coala și se leagă cu o panglică.

       Descarcă mesaj alb-negru - copiii pot colora imaginile.

       Descarca mesaj color - imaginile sunt albastre.


    Voi ce surprize pregătiți pentru pitici?
    Mult succes și inspirație!
            Ilona


 

Comentarii