Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Săptămâna verde - diplome

 


Pentru Săptămâna verde - DIPLOME

            
              Am lucrat în Canva câteva modele diplome. Majoritatea sunt mai prietenoase cu mediul, mai puțină culoare și 2 diplome de colorat.
             descarca 

 

  
             descarca diplome de colorat
             


             Mult succes!
                      Ilona

Comentarii