SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

Terminologie operații matematice-adunarea și scaderea


 Pentru terminologia specifică adunării și scăderii am pregătit 2 fișe de sezon. Un Moș Crăciun simpatic care ne reamintește care sunt cuvintele cheie ale limbajului matematic specific adunării și scăderii.

Fișele pot fi lipite în caietele copiilor. Sunt alb-negru, sigur vor fi colorate cu plăcere.

descarcă

Mult succes!

Comentarii