Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

Terminologie operații matematice-adunarea și scaderea


 Pentru terminologia specifică adunării și scăderii am pregătit 2 fișe de sezon. Un Moș Crăciun simpatic care ne reamintește care sunt cuvintele cheie ale limbajului matematic specific adunării și scăderii.

Fișele pot fi lipite în caietele copiilor. Sunt alb-negru, sigur vor fi colorate cu plăcere.

descarcă

Mult succes!

Comentarii