Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Terminologie operații matematice-adunarea și scaderea


 Pentru terminologia specifică adunării și scăderii am pregătit 2 fișe de sezon. Un Moș Crăciun simpatic care ne reamintește care sunt cuvintele cheie ale limbajului matematic specific adunării și scăderii.

Fișele pot fi lipite în caietele copiilor. Sunt alb-negru, sigur vor fi colorate cu plăcere.

descarcă

Mult succes!

Comentarii