SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

Numărul 5 - Racheta lui 5

 


Compunerea numărului 5 - Racheta lui 5

Pentru că o colegă din țară m-a întrebat ce materiale am pentru numărul 5, m-am gândit la o rachetă a lui 5. 

Fișa se poate printa pe foi colorate sau pe foi albe si copiii să coloreze.


Se decupează, se asamblează racheta prin compunerea numărului 5 și apoi se lipește.

Modelul mare se potrivește pentru o coală A4, modelul mic poate fi lipit în caiete (A5).


Descarcă modelul mare RACHETĂ 1

Descarcă modelul mic RACHETĂ 2

Mult succes!
Ilona


Comentarii