Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Litera E - Citim cu wordart

 


Fișă de citire realizată în WordArt
Copiilor le place să citească astfel de fișe, fișa poate fi lipită în caiete sau se poate proiecta și devine interactivă, cuvintele ”dansează.”

Descarcă imaginea de aici. cuvinte scrise doar cu litere mari.

Accesează fișa interactivă aici

 Descarcă imaginea - cuvinte scrise cu litere mari și mici.

Accesează fișa interactivă aici.

Mult succes și spor la citit!
            IlonaMult succes!

Comentarii