Pliante literele Ă, Î , Â - CLASA PREGĂTITOARE

  Pliante litere Ă, Î, Â CLASA PREGĂTITOARE Pliante pentru literele Ă-pălărie                                     Î-înghețată și împărat                                     Â-câine Dacă nu știți cum să îndoiți pentru ca jumătățile să se îmbine perfect, intrați la prima postare despre pliante,  AICI  am explicat pașii îndoirii. Descarcă pliantele cu literele ă, î, â de  AICI. Sper să vă fie de folos! Spor și succes!          Ilona

Litera E - Citim cu wordart

 


Fișă de citire realizată în WordArt
Copiilor le place să citească astfel de fișe, fișa poate fi lipită în caiete sau se poate proiecta și devine interactivă, cuvintele ”dansează.”

Descarcă imaginea de aici. cuvinte scrise doar cu litere mari.

Accesează fișa interactivă aici

 Descarcă imaginea - cuvinte scrise cu litere mari și mici.

Accesează fișa interactivă aici.

Mult succes și spor la citit!
            IlonaMult succes!

Comentarii