Pliante literele Ă, Î , Â - CLASA PREGĂTITOARE

  Pliante litere Ă, Î, Â CLASA PREGĂTITOARE Pliante pentru literele Ă-pălărie                                     Î-înghețată și împărat                                     Â-câine Dacă nu știți cum să îndoiți pentru ca jumătățile să se îmbine perfect, intrați la prima postare despre pliante,  AICI  am explicat pașii îndoirii. Descarcă pliantele cu literele ă, î, â de  AICI. Sper să vă fie de folos! Spor și succes!          Ilona

Citim cu WordArt - Litera N

 

 

Norișorul literei N

Exersăm citirea cu ajutorul aplicației WordArt. Cuvintele se măresc atunci când cursorul le atinge, copiilor le place. Norișorul poate fi printat și lipit în caiete.

Norul interactiv aici. - cu litere mari și miciNorul interactiv aici - cu litere mari


Fișa de citire - de lipit în caiete - aici

Eu îi voi provoca să transcrie 3,4 silabe sau cuvinte găsite.

Succes!
IlonaComentarii