Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Citim cu WordArt - Litera N

 

 

Norișorul literei N

Exersăm citirea cu ajutorul aplicației WordArt. Cuvintele se măresc atunci când cursorul le atinge, copiilor le place. Norișorul poate fi printat și lipit în caiete.

Norul interactiv aici. - cu litere mari și miciNorul interactiv aici - cu litere mari


Fișa de citire - de lipit în caiete - aici

Eu îi voi provoca să transcrie 3,4 silabe sau cuvinte găsite.

Succes!
IlonaComentarii