Alfabet cu albinute - Clasa albinutelor

   ALFABET CU ALBINUȚE-LITERE MARI DE TIPAR    Clasa albinuțelor Alfabet potrivit pentru clasa albinuțelor- Se pot decupa literele și se formează mesaje ce pot fi afișate pe tablă sau pe panouri cu diverse ocazii.       Planse cu literele mari de tipar pentru afisare.        Descărcați fișierul de  aici  .       Mult succes!                Ilona

Citim cu WordArt - Litera N

 

 

Norișorul literei N

Exersăm citirea cu ajutorul aplicației WordArt. Cuvintele se măresc atunci când cursorul le atinge, copiilor le place. Norișorul poate fi printat și lipit în caiete.

Norul interactiv aici. - cu litere mari și miciNorul interactiv aici - cu litere mari


Fișa de citire - de lipit în caiete - aici

Eu îi voi provoca să transcrie 3,4 silabe sau cuvinte găsite.

Succes!
IlonaComentarii