Pliante literele Ă, Î , Â - CLASA PREGĂTITOARE

  Pliante litere Ă, Î, Â CLASA PREGĂTITOARE Pliante pentru literele Ă-pălărie                                     Î-înghețată și împărat                                     Â-câine Dacă nu știți cum să îndoiți pentru ca jumătățile să se îmbine perfect, intrați la prima postare despre pliante,  AICI  am explicat pașii îndoirii. Descarcă pliantele cu literele ă, î, â de  AICI. Sper să vă fie de folos! Spor și succes!          Ilona

Despre Univers - Coronita Sistemului Solar

Coronița cu Sistemul Solar 

     O coroniță simpatică, pe care copiii o vor lucra cu plăcere. Vor învăța planetele și ordinea lor. Se realizează foarte simplu:

  • Se printează modelul de AICI.
  • Se colorează Soarele și planetele;

  • Se decupează pe contur coronița;
  • Se lipesc cele 2 benzi.

  • Coronița este gata!
         Spor la lucru!
                Ilona

Comentarii