Alfabet cu albinute - Clasa albinutelor

   ALFABET CU ALBINUȚE-LITERE MARI DE TIPAR    Clasa albinuțelor Alfabet potrivit pentru clasa albinuțelor- Se pot decupa literele și se formează mesaje ce pot fi afișate pe tablă sau pe panouri cu diverse ocazii.       Planse cu literele mari de tipar pentru afisare.        Descărcați fișierul de  aici  .       Mult succes!                Ilona

Despre Univers - Coronita Sistemului Solar

Coronița cu Sistemul Solar 

     O coroniță simpatică, pe care copiii o vor lucra cu plăcere. Vor învăța planetele și ordinea lor. Se realizează foarte simplu:

  • Se printează modelul de AICI.
  • Se colorează Soarele și planetele;

  • Se decupează pe contur coronița;
  • Se lipesc cele 2 benzi.

  • Coronița este gata!
         Spor la lucru!
                Ilona

Comentarii