Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Litera G - fisa de citire, fise de lucru-clasa pregatitoare

 


Săptămâna aceasta plecăm în aventură cu LITERELE  G ȘI g. 

Am pregătit câteva materiale pentru exersarea citirii și scrierii.

👄FIȘĂ DE CITIRE 

    
😊FIȘĂ DE LUCRU 


👀CAREU - CĂUTARE DE CUVINTE


👍REBUS


💙FIȘĂ DE LUCRU


😊 Descarcă materialele de AICI.

👀 Fișe de citire interactivă-fișe wordart găsești AICI.

Sper să-ți fie de folos materialele.

Mult succes și inspirație!

           Ilona


Comentarii