Inmultire-tabla inmultirii-fise-jocuri-înmulțire clasa a II-a

 TABLA ÎNMULȚIRII Inmultirea numerelor naturale 0-100 Exerciții înmultire. Jocuri inmultire. Fișe de lucru inmultire Pentru consolidarea înmulțirii am realiat câteva materiale. Acestea pot fi descărcate accesând link-ul de la sfârșitul postării. 😊fișe de lucru pentru înțelegerea înmultirii   😊Exersarea înmulțirii - după codul culorilor 😊Exersarea înmultirii și a limbajului matematic- pliante cu inmultirea 😊motivarea elevilor pentru învățare - pașaportul înmulțirii  Mai multe despre pasaport aici: https://www.aventurilascoala.ro/2019/08/tinutul-vrajit-al-inmultirii-si.html 😊jocuri cu tabla inmultirii       Găsești fișele, jocurile, pasaportul, etc aici:  inmultire-fise-jocuri  -descarca 😊Alte idei despre înmultire:  joc-eu am-cine are bradul impodobit-clasa a III-a joc-ghiceste cine sunt decor-inmultiri de toamna joc-trenuletul matematic      Noi jucăm și ”Autobuzul”, ”Lovește musca”, ”Scărița”, ”Spune primul!-cu zaruri sau carti de joc”. Cand o să am timp, voi explica despre fiec

Litera G - fisa de citire, fise de lucru-clasa pregatitoare

 


Săptămâna aceasta plecăm în aventură cu LITERELE  G ȘI g. 

Am pregătit câteva materiale pentru exersarea citirii și scrierii.

👄FIȘĂ DE CITIRE 

    
😊FIȘĂ DE LUCRU 


👀CAREU - CĂUTARE DE CUVINTE


👍REBUS


💙FIȘĂ DE LUCRU


😊 Descarcă materialele de AICI.

👀 Fișe de citire interactivă-fișe wordart găsești AICI.

Sper să-ți fie de folos materialele.

Mult succes și inspirație!

           Ilona


Comentarii