Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

Litera G - fisa de citire, fise de lucru-clasa pregatitoare

 


Săptămâna aceasta plecăm în aventură cu LITERELE  G ȘI g. 

Am pregătit câteva materiale pentru exersarea citirii și scrierii.

👄FIȘĂ DE CITIRE 

    
😊FIȘĂ DE LUCRU 


👀CAREU - CĂUTARE DE CUVINTE


👍REBUS


💙FIȘĂ DE LUCRU


😊 Descarcă materialele de AICI.

👀 Fișe de citire interactivă-fișe wordart găsești AICI.

Sper să-ți fie de folos materialele.

Mult succes și inspirație!

           Ilona


Comentarii