Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Litera Ț - Citim cu wordart - clasa pregatitoare

 Pentru litera Ț am realizat 2 fișe interactive : ȚESTOASA ȚINTA

Sper să vă fie de folos. Exersarea cititului devine mai interesantă și mai distractivă cu astfel de fișe interactive. 
Mult succes!

Ilona
Comentarii