Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Numerele de la 0 la 31

 Înghețata uriașă 

 
Un joc de numărare cu pas dat. Se poate juca cu toată clasa sau pe echipe. Fiecare înghețată cere o altă numărare, cu alt pas. 

 

Descarcă jocul de aici

Mult succes!

      Ilona
Comentarii

Trimiteți un comentariu