Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Carte despre primavara - clasa pregatitoare


Cărticica ghiocel
 Un proiect despre primăvară - o carte sub forma unui ghiocel.
 Este un proiect pe care l-am
 realizat și cu elevii din seria trecută, prin clasa a II-a. Acum am adaptat-o pentru clasa pregătitoare.

Răsfoiți cartea și  alegeți paginile care se potrivesc copiilor  voștri. 

Iată câteva pagini:Poți  vedea și descărca cartea de aici.

Mult succes și o primăvară frumoasă!

                                   Ilona


Comentarii