Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Carte despre primavara - clasa pregatitoare


Cărticica ghiocel
 Un proiect despre primăvară - o carte sub forma unui ghiocel.
 Este un proiect pe care l-am
 realizat și cu elevii din seria trecută, prin clasa a II-a. Acum am adaptat-o pentru clasa pregătitoare.

Răsfoiți cartea și  alegeți paginile care se potrivesc copiilor  voștri. 

Iată câteva pagini:Poți  vedea și descărca cartea de aici.

Mult succes și o primăvară frumoasă!

                                   Ilona


Comentarii