SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

Carte despre primavara - clasa pregatitoare


Cărticica ghiocel
 Un proiect despre primăvară - o carte sub forma unui ghiocel.
 Este un proiect pe care l-am
 realizat și cu elevii din seria trecută, prin clasa a II-a. Acum am adaptat-o pentru clasa pregătitoare.

Răsfoiți cartea și  alegeți paginile care se potrivesc copiilor  voștri. 

Iată câteva pagini:Poți  vedea și descărca cartea de aici.

Mult succes și o primăvară frumoasă!

                                   Ilona


Comentarii