Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

Carte despre primavara - clasa pregatitoare

 

 Un proiect despre primăvară - o carte sub forma unui ghiocel.
 Este un proiect pe care l-am
 realizat și cu elevii din seria trecută, prin clasa a II-a. Acum am adaptat-o pentru clasa pregătitoare.

Răsfoiți cartea și  alegeți paginile care se potrivesc copiilor  voștri. 

Iată câteva pagini:Poți  vedea și descărca cartea de aici.

Mult succes și o primăvară frumoasă!

                                   Ilona


Comentarii