SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

Adunarea și scăderea cu 5 - Exersăm cu wordart-clasa pregatitoare

Continuăm exersarea adunării și scăderii cu wordart. Copiii sunt atrași de acest fel de exercițiu, participă activ, sunt interesați și atenți.

Poți folosi fișa ca atare: elevii o lipesc în caiet și selectați exercițiile sau o poți folosi interactiv, iar exercițiile selectate se rezolvă la tablă și în caiete.

Descarcă fișa de aici.

Accesează fișa interactivă de aici.

Pentru adunarea și scăderea cu 5, găsești un joc ”Eu am/Cine are? ” aici 


Mult succes!

     Ilona

 

Comentarii