Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Adunarea și scăderea cu 5 - Exersăm cu wordart-clasa pregatitoare

Continuăm exersarea adunării și scăderii cu wordart. Copiii sunt atrași de acest fel de exercițiu, participă activ, sunt interesați și atenți.

Poți folosi fișa ca atare: elevii o lipesc în caiet și selectați exercițiile sau o poți folosi interactiv, iar exercițiile selectate se rezolvă la tablă și în caiete.

Descarcă fișa de aici.

Accesează fișa interactivă de aici.

Pentru adunarea și scăderea cu 5, găsești un joc ”Eu am/Cine are? ” aici 


Mult succes!

     Ilona

 

Comentarii