Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

Adunarea și scăderea cu 5 - Exersăm cu wordart-clasa pregatitoare

Continuăm exersarea adunării și scăderii cu wordart. Copiii sunt atrași de acest fel de exercițiu, participă activ, sunt interesați și atenți.

Poți folosi fișa ca atare: elevii o lipesc în caiet și selectați exercițiile sau o poți folosi interactiv, iar exercițiile selectate se rezolvă la tablă și în caiete.

Descarcă fișa de aici.

Accesează fișa interactivă de aici.

Pentru adunarea și scăderea cu 5, găsești un joc ”Eu am/Cine are? ” aici 


Mult succes!

     Ilona

 

Comentarii