Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Cartea despre IARNĂ-clasa pregatitoare

Un proiect despre IARNĂ.


       Vă propun un proiect pentru mai multe zile, o cărticică despre iarnă. Cartea cuprinde  15 file cu cerințe care vizează mai multe discipline. Este potrivită pentru clasa pregătitoare, pentru recapitularea cunoștințelor dobândite până acum.

     Copiii trebuie să rezolve cerințele, pentru o carte veselă se pot folosi creioane colorate, să decupeze foile, apoi să asambleze și să lipească. Cotorul cărții poate fi partea de sus a pălăriei omului de zăpadă.

     Sunt sigură că vor realiza cu plăcere această cărticică.

     Iată câteva pagini completate ca model:Descarcă de aici CARTE

Poți să descarci coperta alb-negru de aici copertă


Succes și multă inspirație vă doresc!

P.S. Aici găsești cartea potrivită claselor mai mari- II-IV carte


Comentarii