Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

Cartea despre IARNĂ-clasa pregatitoare

Un proiect despre IARNĂ.


       Vă propun un proiect pentru mai multe zile, o cărticică despre iarnă. Cartea cuprinde  15 file cu cerințe care vizează mai multe discipline. Este potrivită pentru clasa pregătitoare, pentru recapitularea cunoștințelor dobândite până acum.

     Copiii trebuie să rezolve cerințele, pentru o carte veselă se pot folosi creioane colorate, să decupeze foile, apoi să asambleze și să lipească. Cotorul cărții poate fi partea de sus a pălăriei omului de zăpadă.

     Sunt sigură că vor realiza cu plăcere această cărticică.

     Iată câteva pagini completate ca model:Descarcă de aici CARTE

Poți să descarci coperta alb-negru de aici copertă


Succes și multă inspirație vă doresc!

P.S. Aici găsești cartea potrivită claselor mai mari- II-IV carte


Comentarii