Inmultire-tabla inmultirii-fise-jocuri-înmulțire clasa a II-a

 TABLA ÎNMULȚIRII Inmultirea numerelor naturale 0-100 Exerciții înmultire. Jocuri inmultire. Fișe de lucru inmultire Pentru consolidarea înmulțirii am realiat câteva materiale. Acestea pot fi descărcate accesând link-ul de la sfârșitul postării. 😊fișe de lucru pentru înțelegerea înmultirii   😊Exersarea înmulțirii - după codul culorilor 😊Exersarea înmultirii și a limbajului matematic- pliante cu inmultirea 😊motivarea elevilor pentru învățare - pașaportul înmulțirii  Mai multe despre pasaport aici: https://www.aventurilascoala.ro/2019/08/tinutul-vrajit-al-inmultirii-si.html 😊jocuri cu tabla inmultirii       Găsești fișele, jocurile, pasaportul, etc aici:  inmultire-fise-jocuri  -descarca 😊Alte idei despre înmultire:  joc-eu am-cine are bradul impodobit-clasa a III-a joc-ghiceste cine sunt decor-inmultiri de toamna joc-trenuletul matematic      Noi jucăm și ”Autobuzul”, ”Lovește musca”, ”Scărița”, ”Spune primul!-cu zaruri sau carti de joc”. Cand o să am timp, voi explica despre fiec

Cartea despre IARNĂ-clasa pregatitoare

Un proiect despre IARNĂ.


       Vă propun un proiect pentru mai multe zile, o cărticică despre iarnă. Cartea cuprinde  15 file cu cerințe care vizează mai multe discipline. Este potrivită pentru clasa pregătitoare, pentru recapitularea cunoștințelor dobândite până acum.

     Copiii trebuie să rezolve cerințele, pentru o carte veselă se pot folosi creioane colorate, să decupeze foile, apoi să asambleze și să lipească. Cotorul cărții poate fi partea de sus a pălăriei omului de zăpadă.

     Sunt sigură că vor realiza cu plăcere această cărticică.

     Iată câteva pagini completate ca model:Descarcă de aici CARTE

Poți să descarci coperta alb-negru de aici copertă


Succes și multă inspirație vă doresc!

P.S. Aici găsești cartea potrivită claselor mai mari- II-IV carte


Comentarii