SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

Cărticica ghiocel

 Un proiect despre primăvară       Cărticica primăverii este un proiect foarte drag nouă. Copiii au completat cu plăcere paginile despre primăvară, au fost încântați de ideea de a face singuri o carte. Cerințele acoperă mai multe discipline: comunicare, matematică, științe, arte, muzică, dezvoltare personală. Cărticica are 26 de pagini sub forma unui ghiocel, am pus și 2 pagini goale, poate vreți să completați cu alte cerințe sau să-i lăsați pe copii să fie creativi. Lipirea cărții se face în partea de sus, cu lipici sau se poate pune un șnur colorat,

Găsești cărticica aici.descarcă

Mult succes!Comentarii