Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

Cărticica ghiocel

 Un proiect despre primăvară       Cărticica primăverii este un proiect foarte drag nouă. Copiii au completat cu plăcere paginile despre primăvară, au fost încântați de ideea de a face singuri o carte. Cerințele acoperă mai multe discipline: comunicare, matematică, științe, arte, muzică, dezvoltare personală. Cărticica are 26 de pagini sub forma unui ghiocel, am pus și 2 pagini goale, poate vreți să completați cu alte cerințe sau să-i lăsați pe copii să fie creativi. Lipirea cărții se face în partea de sus, cu lipici sau se poate pune un șnur colorat,

Găsești cărticica aici.descarcă

Mult succes!Comentarii