Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Cărticica ghiocel

 Un proiect despre primăvară       Cărticica primăverii este un proiect foarte drag nouă. Copiii au completat cu plăcere paginile despre primăvară, au fost încântați de ideea de a face singuri o carte. Cerințele acoperă mai multe discipline: comunicare, matematică, științe, arte, muzică, dezvoltare personală. Cărticica are 26 de pagini sub forma unui ghiocel, am pus și 2 pagini goale, poate vreți să completați cu alte cerințe sau să-i lăsați pe copii să fie creativi. Lipirea cărții se face în partea de sus, cu lipici sau se poate pune un șnur colorat,

Găsești cărticica aici.descarcă

Mult succes!Comentarii