Pliante literele Ă, Î , Â - CLASA PREGĂTITOARE

  Pliante litere Ă, Î, Â CLASA PREGĂTITOARE Pliante pentru literele Ă-pălărie                                     Î-înghețată și împărat                                     Â-câine Dacă nu știți cum să îndoiți pentru ca jumătățile să se îmbine perfect, intrați la prima postare despre pliante,  AICI  am explicat pașii îndoirii. Descarcă pliantele cu literele ă, î, â de  AICI. Sper să vă fie de folos! Spor și succes!          Ilona

Grupurile de sunete

 Cuvinte care conțin: ea,ia,oa,ie,ua,uă 

o activitate care se poate desfășura ca o căutare de comori. 

Materialul conține trei fișe. Exercițiile urmăresc scrierea și citirea corectă a grupurilor de vocale. Fișele se pot folosi ca atare, activitate individuală, dar pot fi lucrate și in echipă.
       Puteți descărca fișele de aici.  descarcă
Comentarii