Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

Grupurile de sunete

 Cuvinte care conțin: ea,ia,oa,ie,ua,uă 

o activitate care se poate desfășura ca o căutare de comori. 

Materialul conține trei fișe. Exercițiile urmăresc scrierea și citirea corectă a grupurilor de vocale. Fișele se pot folosi ca atare, activitate individuală, dar pot fi lucrate și in echipă.
       Puteți descărca fișele de aici.  descarcă
Comentarii