Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Grupurile de sunete

 Cuvinte care conțin: ea,ia,oa,ie,ua,uă 

o activitate care se poate desfășura ca o căutare de comori. 

Materialul conține trei fișe. Exercițiile urmăresc scrierea și citirea corectă a grupurilor de vocale. Fișele se pot folosi ca atare, activitate individuală, dar pot fi lucrate și in echipă.
       Puteți descărca fișele de aici.  descarcă
Comentarii