Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

SUBSTANTIVUL-fişe de lucru


       

            Substantivul- Două fişe de lucru pentru identificarea, numărul şi genul substantivelor. Fişele se pot lipi în caiet sau se pot pune în buzunarele lapbook-ului.

    Descarcă fişele de AICI.

Comentarii