SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

Despre România

România, ţara mea

     Un proiect foarte drag mie este cel desfăşurat anul trecut, când România a făcut 100 de ani.
 "100 de ani, 100 de file, 100 de copii".
      A fost un proiect pe care l-am desfăşurat în colaborare cu colegii mei. Am început de la ideea de a face o carte  cu 100 de pagini despre ţara noastră. Cartea are forma  României şi fiecare pagină spune ceva despre ţara noastră.
    Copiii au participat cu entuziasm şi au fost foarte mândri când şi-au văzut paginile expuse. Au contribuit la realizarea expoziţiei 100 de copii din ciclul primar.

    Paginile sunt făcute în paint, am vrut să pot printa 2 pe o coală. Le puteţi salva pe rând şi apoi printa.

    

Nouă ne-a plăcur să completăm fiecare pagină. Dacă vă place, să aveţi spor!

Comentarii