Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Despre România

România, ţara mea

     Un proiect foarte drag mie este cel desfăşurat anul trecut, când România a făcut 100 de ani.
 "100 de ani, 100 de file, 100 de copii".
      A fost un proiect pe care l-am desfăşurat în colaborare cu colegii mei. Am început de la ideea de a face o carte  cu 100 de pagini despre ţara noastră. Cartea are forma  României şi fiecare pagină spune ceva despre ţara noastră.
    Copiii au participat cu entuziasm şi au fost foarte mândri când şi-au văzut paginile expuse. Au contribuit la realizarea expoziţiei 100 de copii din ciclul primar.

    Paginile sunt făcute în paint, am vrut să pot printa 2 pe o coală. Le puteţi salva pe rând şi apoi printa.

    

Nouă ne-a plăcur să completăm fiecare pagină. Dacă vă place, să aveţi spor!

Comentarii