Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

CIFRELE ROMANE ÎN CLASA MEA


  O fişă pentru exersarea scrierii cu cifre romane.

            Aşa am exersat astăzi scrierea cu cifre romane.


Coiful este inspiratie de pe Emalascoala. Copiii l-au adorat. Poţi vedea aici coiful şi alte idei interesante https://emalascoala.ro/10-activitati-cu-cifrele-romane/

Inspiraţia pentru fişă tot de acolo este. Descarcă fişa -CIFRELE ROMANE ÎN CLASA MEA-
de AICI.


Comentarii