Alfabet cu albinute - Clasa albinutelor

   ALFABET CU ALBINUȚE-LITERE MARI DE TIPAR    Clasa albinuțelor Alfabet potrivit pentru clasa albinuțelor- Se pot decupa literele și se formează mesaje ce pot fi afișate pe tablă sau pe panouri cu diverse ocazii.       Planse cu literele mari de tipar pentru afisare.        Descărcați fișierul de  aici  .       Mult succes!                Ilona

CIFRELE ROMANE ÎN CLASA MEA


  O fişă pentru exersarea scrierii cu cifre romane.

            Aşa am exersat astăzi scrierea cu cifre romane.


Coiful este inspiratie de pe Emalascoala. Copiii l-au adorat. Poţi vedea aici coiful şi alte idei interesante https://emalascoala.ro/10-activitati-cu-cifrele-romane/

Inspiraţia pentru fişă tot de acolo este. Descarcă fişa -CIFRELE ROMANE ÎN CLASA MEA-
de AICI.


Comentarii