Pliante literele Ă, Î , Â - CLASA PREGĂTITOARE

  Pliante litere Ă, Î, Â CLASA PREGĂTITOARE Pliante pentru literele Ă-pălărie                                     Î-înghețată și împărat                                     Â-câine Dacă nu știți cum să îndoiți pentru ca jumătățile să se îmbine perfect, intrați la prima postare despre pliante,  AICI  am explicat pașii îndoirii. Descarcă pliantele cu literele ă, î, â de  AICI. Sper să vă fie de folos! Spor și succes!          Ilona

BINGO despre vacanţă- prima zi de școală

               


     În primele zile de şcoală vorbim mult despre vacanţă. Am conceput o fişă prin care aflăm ce au făcut colegii. Ne place să jucăm BINGO! Trebuie să ne plimbăm prin clasă, să discutăm, să punem întrebări. Este antrenant şi aflăm multe lucruri despre ceilalţi.
Iată fişa. Dacă îţi place, o poţi descărca de AICI.

Comentarii

  1. Rodica Daniela Ilie10 septembrie 2019 la 16:46

    Grozav joc! Mă simt ca-n copilărie. Voi, copii, cum vă simţiţi? Ca-n Rai, aşa-i?

    RăspundețiȘtergere
  2. Si *I-ul de la dezinvolti, plecat în vacanta!

    RăspundețiȘtergere

Trimiteți un comentariu