Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

BINGO despre vacanţă- prima zi de școală

               


     În primele zile de şcoală vorbim mult despre vacanţă. Am conceput o fişă prin care aflăm ce au făcut colegii. Ne place să jucăm BINGO! Trebuie să ne plimbăm prin clasă, să discutăm, să punem întrebări. Este antrenant şi aflăm multe lucruri despre ceilalţi.
Iată fişa. Dacă îţi place, o poţi descărca de AICI.

Comentarii

  1. Rodica Daniela Ilie10 septembrie 2019 la 16:46

    Grozav joc! Mă simt ca-n copilărie. Voi, copii, cum vă simţiţi? Ca-n Rai, aşa-i?

    RăspundețiȘtergere
  2. Si *I-ul de la dezinvolti, plecat în vacanta!

    RăspundețiȘtergere

Trimiteți un comentariu