Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

BINGO despre vacanţă- prima zi de școală

               


     În primele zile de şcoală vorbim mult despre vacanţă. Am conceput o fişă prin care aflăm ce au făcut colegii. Ne place să jucăm BINGO! Trebuie să ne plimbăm prin clasă, să discutăm, să punem întrebări. Este antrenant şi aflăm multe lucruri despre ceilalţi.
Iată fişa. Dacă îţi place, o poţi descărca de AICI.

Comentarii

  1. Rodica Daniela Ilie10 septembrie 2019 la 16:46

    Grozav joc! Mă simt ca-n copilărie. Voi, copii, cum vă simţiţi? Ca-n Rai, aşa-i?

    RăspundețiȘtergere
  2. Si *I-ul de la dezinvolti, plecat în vacanta!

    RăspundețiȘtergere

Trimiteți un comentariu