Alfabet cu albinute - Clasa albinutelor

   ALFABET CU ALBINUȚE-LITERE MARI DE TIPAR    Clasa albinuțelor Alfabet potrivit pentru clasa albinuțelor- Se pot decupa literele și se formează mesaje ce pot fi afișate pe tablă sau pe panouri cu diverse ocazii.       Planse cu literele mari de tipar pentru afisare.        Descărcați fișierul de  aici  .       Mult succes!                Ilona

Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor

        Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.
       Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual. 
  

     descarca materiale despre fracții
  roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.
     Mult succes!


 

Comentarii