Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

HARTA VACANȚEI - prima zi de școală

 Pe cărările vacanței - colorează harta vacanței tale.


Am pregătit un material pentru primele zile de școală. Ne va ajuta să ne reconectăm. Vom discuta despre peripețiile din vacanță și vom nota pe hartă ce activități, dintre cele desenate, am desfășurat . Va fi distractiv și util. Materialul conține și o fișă cu întrebări despre vacanță și un bingo de vacanță. Copiii mai mari se vor bucura să le completeze.

Poți descărca materialul de aici.

Mult succes și inspirație!

IlonaComentarii

Trimiteți un comentariu