Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

HARTA VACANȚEI - prima zi de școală

 Pe cărările vacanței - colorează harta vacanței tale.


Am pregătit un material pentru primele zile de școală. Ne va ajuta să ne reconectăm. Vom discuta despre peripețiile din vacanță și vom nota pe hartă ce activități, dintre cele desenate, am desfășurat . Va fi distractiv și util. Materialul conține și o fișă cu întrebări despre vacanță și un bingo de vacanță. Copiii mai mari se vor bucura să le completeze.

Poți descărca materialul de aici.

Mult succes și inspirație!

IlonaComentarii

Trimiteți un comentariu