SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

HARTA VACANȚEI - prima zi de școală

 Pe cărările vacanței - colorează harta vacanței tale.


Am pregătit un material pentru primele zile de școală. Ne va ajuta să ne reconectăm. Vom discuta despre peripețiile din vacanță și vom nota pe hartă ce activități, dintre cele desenate, am desfășurat . Va fi distractiv și util. Materialul conține și o fișă cu întrebări despre vacanță și un bingo de vacanță. Copiii mai mari se vor bucura să le completeze.

Poți descărca materialul de aici.

Mult succes și inspirație!

IlonaComentarii

Trimiteți un comentariu