Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

HARTA VACANȚEI - prima zi de școală

 Pe cărările vacanței - colorează harta vacanței tale.


Am pregătit un material pentru primele zile de școală. Ne va ajuta să ne reconectăm. Vom discuta despre peripețiile din vacanță și vom nota pe hartă ce activități, dintre cele desenate, am desfășurat . Va fi distractiv și util. Materialul conține și o fișă cu întrebări despre vacanță și un bingo de vacanță. Copiii mai mari se vor bucura să le completeze.

Poți descărca materialul de aici.

Mult succes și inspirație!

IlonaComentarii

Trimiteți un comentariu