Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

ALFABETUL- stegulețe colorate

               Noul AN ȘCOLAR este aproape, i se aud pașii din ce în ce mai tare. Clasa ne așteaptă cuminte să o pregătim pentru noi aventuri. Vă propun un șir de stegulețe vesele. Acestea conțin ALFABETUL limbii române, literele mici și mari, de tipar. 
            Confecționarea este foarte simplă și ieftină. Se printează materialul pe coli colorate, se decupează multiplu (modelul se suprapune perfect), se îndoaie pe linia punctată, se pregătește o sfoară, se lipește/capsează pe sfoară partea îndoită.
            Stegulețele vor aduce culoare clasei, iar alfabetul îi va ajuta pe copii să-și amintească toate literele studiate.

           Descarcă stegulețele de aici. 


     Mult succes și inspirație!

                    Ilona

Comentarii