SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

ALFABETUL- stegulețe colorate

               Noul AN ȘCOLAR este aproape, i se aud pașii din ce în ce mai tare. Clasa ne așteaptă cuminte să o pregătim pentru noi aventuri. Vă propun un șir de stegulețe vesele. Acestea conțin ALFABETUL limbii române, literele mici și mari, de tipar. 
            Confecționarea este foarte simplă și ieftină. Se printează materialul pe coli colorate, se decupează multiplu (modelul se suprapune perfect), se îndoaie pe linia punctată, se pregătește o sfoară, se lipește/capsează pe sfoară partea îndoită.
            Stegulețele vor aduce culoare clasei, iar alfabetul îi va ajuta pe copii să-și amintească toate literele studiate.

           Descarcă stegulețele de aici. 


     Mult succes și inspirație!

                    Ilona

Comentarii