Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

ALFABETUL- stegulețe colorate

               Noul AN ȘCOLAR este aproape, i se aud pașii din ce în ce mai tare. Clasa ne așteaptă cuminte să o pregătim pentru noi aventuri. Vă propun un șir de stegulețe vesele. Acestea conțin ALFABETUL limbii române, literele mici și mari, de tipar. 
            Confecționarea este foarte simplă și ieftină. Se printează materialul pe coli colorate, se decupează multiplu (modelul se suprapune perfect), se îndoaie pe linia punctată, se pregătește o sfoară, se lipește/capsează pe sfoară partea îndoită.
            Stegulețele vor aduce culoare clasei, iar alfabetul îi va ajuta pe copii să-și amintească toate literele studiate.

           Descarcă stegulețele de aici. 


     Mult succes și inspirație!

                    Ilona

Comentarii