Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Litera D - fise de lucru - clasa pregatitoare

 

 Litera D este următoarea pe listă. Pe lângă ceea ce ne oferă auxiliarele, vom lucra câteva fișe. 
👍REBUS  

👀CAREU pentru căutarea cuvintelor  

👄FIȘĂ DE CITIRE   

💚FIȘĂ DE LUCRU  

💥FIȘĂ WORDART  pentru transcrierea unor cuvinte.

😊 Descarcă toate fișele de aici .
 
 Mult succes!

              Ilona

Comentarii