Pliante literele Ă, Î , Â - CLASA PREGĂTITOARE

  Pliante litere Ă, Î, Â CLASA PREGĂTITOARE Pliante pentru literele Ă-pălărie                                     Î-înghețată și împărat                                     Â-câine Dacă nu știți cum să îndoiți pentru ca jumătățile să se îmbine perfect, intrați la prima postare despre pliante,  AICI  am explicat pașii îndoirii. Descarcă pliantele cu literele ă, î, â de  AICI. Sper să vă fie de folos! Spor și succes!          Ilona

Litera D - fise de lucru - clasa pregatitoare

 

 Litera D este următoarea pe listă. Pe lângă ceea ce ne oferă auxiliarele, vom lucra câteva fișe. 
👍REBUS  

👀CAREU pentru căutarea cuvintelor  

👄FIȘĂ DE CITIRE   

💚FIȘĂ DE LUCRU  

💥FIȘĂ WORDART  pentru transcrierea unor cuvinte.

😊 Descarcă toate fișele de aici .
 
 Mult succes!

              Ilona

Comentarii